MDM-37SH013B-A174
ITT CANNON
Cable Assembly RG178/U 1.219m 26AWG 37 POS Micro D-Sub SKT Crimp
Description +
Search Keywords: MDM37SH013BA174
  • Part No:
    MDM-37SH013B-A174
    1
  • Vibration:
    20Gs, 10-2000 Hz. 12 hours
  • Physical Shock:
    50 Gs, 3 axes, 6 milisecond duration sawtooth pulse
  • Current Rating:
    3 A max.
  • Arrangement:
    37 Contact
  • Dielectric Withstanding Voltage:
    600 VAC at sea level 150 VAC at 70,00 altitude