MDM-25SH002B-A172
ITT CANNON
Cable Assembly RG178/U 0.304m 26AWG 25 POS Micro D-Sub SKT Crimp
Description +
Search Keywords: MDM25SH002BA172
  • Part No:
    MDM-25SH002B-A172
  • Dielectric Withstanding Voltage:
    600 VAC at sea level 150 VAC at 70,00 altitude
  • Disclaimer:
  • Coupling:
    Friction Coupling
  • Contact Type:
    Crimp
  • Current Rating:
    3 A max.