MDM-25PH074F
ITT CANNON
Cable Assembly RG178/U 0.457m 26AWG 25 POS Micro D-Sub PIN Crimp
Description +
Search Keywords: MDM25PH074F
  • Part No:
    MDM-25PH074F
  • Alias/AKA:
    1
  • Physical Shock:
    50 Gs, 3 axes, 6 milisecond duration sawtooth pulse
  • Hardware:
    Float Mount
  • Series:
    Micro "D" Metal Shell
  • Disclaimer:
  • Current Rating:
    3 A max.
  • Dielectric Withstanding Voltage:
    600 VAC at sea level 150 VAC at 70,00 altitude