MDM-25PH055B
ITT CANNON
Cable Assembly RG178/U 0.533m 26AWG 25 POS Micro D-Sub PIN Crimp
Description +
Search Keywords: MDM25PH055B
  • Part No:
    MDM-25PH055B
    1
  • Durability Rating:
    500 cycles of mating and unmating, 500 CPH max.
  • Dielectric Withstanding Voltage:
    600 VAC at sea level 150 VAC at 70,00 altitude
  • Thermal Shock:
    -55°/+125 °
  • Insulator Material:
  • Current Rating:
    3 A max.