MDM-25PH006L-A172
ITT CANNON
Cable Assembly RG178/U 0.914m 26AWG 25 POS Micro D-Sub PIN Crimp
Description +
Search Keywords: MDM25PH006LA172
  • Part No:
    MDM-25PH006L-A172
  • Alias/AKA:
  • Dielectric Withstanding Voltage:
    600 VAC at sea level 150 VAC at 70,00 altitude
  • Insulator Material:
  • Termination Type:
    36" Min, M16874/4 #26AWG, Colored Code
  • Physical Shock:
    50 Gs, 3 axes, 6 milisecond duration sawtooth pulse
  • Current Rating:
    3 A max.