MDM-21SSM2-A141
ITT CANNON
Conn Micro D-Subminiature SKT 21 POS Solder Pot ST Panel Mount 21 Terminal 1 Port
Description +
Search Keywords: MDM21SSM2A141
  • Part No:
    MDM-21SSM2-A141
  • Alias/AKA:
    1
  • Thermal Shock:
    -55°/+125 °
  • Coupling:
    Jackscrew Coupling
  • Insulator Material:
  • Current Rating:
    3 A max.
  • Dielectric Withstanding Voltage:
    600 VAC at sea level 150 VAC at 70,00 altitude