KJ6T18B32SN
ITT CANNON
Conn MIL-DTL-38999 Circular SKT 32 POS Crimp ST Cable Mount 32 Terminal 1 Port
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: KJ6T18B32SN
şartname +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • satıcı:
    ITT CANNON
  • Parça Numarası:
    KJ6T18B32SN
  • Alias/AKA:
  • Ölçü Birimi:
    1
  • Corrosion Resistant:
    500 hours
  • Arrangement:
    18-32
  • Gender:
    Socket
  • Electrolytic Erosion:
    No
  • Disclaimer:
  • Style:
    Straight Plug
  • Plating:
    Olive drab cadmium over electroless nickel plate
  • Polarization:
    100 °
  • Test Service Rating (Mated):
    Sea Level = 1800 50000 ft. = 1000 70000 ft. = 1000 100000 ft. = 1000
  • Number of Contacts:
    32 contacts size 20
  • Series:
    38999 - Style Series II
  • External Bending Moment (Size 25):
    150 in/ lbs
  • Shell Size:
    18
  • Class:
    Environment resistant (without rear accessory)
  • Operating Voltage:
    Vrms = 600 Vdc = 850
  • Temperature Range:
    65°C (85°F) to + 175°C (+347°F)