KJ3T20B39PN
ITT CANNON
Conn MIL-DTL-38999 Circular PIN 39 POS Crimp ST Wall Mount 39 Terminal 1 Port
Description +
Search Keywords: KJ3T20B39PN
  • Part No:
    KJ3T20B39PN
  • Temperature Range:
    65°C (85°F) to + 175°C (+347°F)
  • Arrangement:
    20-39
  • External Bending Moment (Size 25):
    150 in/ lbs
  • Operating Voltage:
    Vrms = 600 Vdc = 850