KJ2R22B21SN
ITT CANNON
Conn MIL-DTL-38999 Circular SKT 21 POS Crimp ST Box Mount 21 Terminal 1 Port
Description +
Search Keywords: KJ2R22B21SN
  • Part No:
    KJ2R22B21SN
  • External Bending Moment (Size 25):
    150 in/ lbs
  • Temperature Range:
    65°C (85°F) to + 175°C (+347°F)
  • Class:
    Environment resistant with full grommet seal without rear accessory
  • Operating Voltage:
    Vrms = 767 Vdc = 1084