WCR-WCR0402LF-3322-F-P-LT
IRC/TT Electronics
General Purpose Chip Resistor - 33.2 kOhms ±1% - 0.063W - ±100ppm/°C - 0402 - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: WCRWCR0402LF3322FPLT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    IRC/TT Electronics
  • Part No:
    WCR-WCR0402LF-3322-F-P-LT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    33.2 KOhm
  • Power Rating:
    0.063 (1/16) W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C