LRC-LR2010LF-01-R033-J
IRC/TT Electronics
Res Thick Film 2010 0.033 Ohm 5% 1W 200ppm/A°C Pad SMD Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LRCLR2010LF01R033J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    IRC/TT Electronics
  • Part No:
    LRC-LR2010LF-01-R033-J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    GB
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Resistance Value:
    33 mOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    511364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C