- GP55-249K
GP55-249K
IRC/TT Electronics
Precision Metal Film Resistor - 249 kOhm ±1% - 1/4W - ±100ppm/°C - 250V Max - Axial Through Hole - 6.0 x 2.4mm Dia - RoHS
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: GP55249K
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:IRC/TT Electronics
Part No:GP55-249K
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
80
Ships today, if you order in
Buy all 80 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000