CHP-1-100-5R10-J-LF
IRC/TT Electronics
Cylindrical SMD Metal Glaze Resistor - 5.1 Ohm ±5% - 1W - ±100ppm/°C - Pb Free - 2512 - +150°C - AEC-Q200
Description +