ILCX13-HF3F18-12.000MHZ
ILSI
Crystal 12MHz ±20ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 100Ohm 4-Pin CSMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ILCX13HF3F1812000MHZ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    ILSI
  • Part No:
    ILCX13-HF3F18-12.000MHZ
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Type:
    Crystal4097
  • Load Capacitance:
    18 pF
  • Operating Temperature:
    -20 to 70 °C
  • Standard Frequency:
    12 MHz
  • Frequency Stability:
    ±30 ppm
  • Frequency Aging:
    ±5 ppm/Year