RY4S-UDC24V
IDEC Corporation
Power Relay 48VDC 2.6KOhm 5A 4PDT(27.5x21x42)mm Socket Miniature Relay
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: RY4SUDC24V
  • Part No:
    RY4S-UDC24V
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Maximum Current Rating:
    5 A
  • Mounting:
    Socket
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 55 °C
  • Coil Resistance:
    650 Ohm