- RV8H-L-D18
RV8H-L-D18
IDEC Corporation
Electromechanical Relay 18VDC 1.55KOhm 6A SPDT Socket Interface Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: RV8HLD18
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:IDEC Corporation
Part No:RV8H-L-D18
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
AC Coil Voltage:N/A
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
1
Ships today, if you order in
Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 5