- RV8H-L-AD24-C1D2
RV8H-L-AD24-C1D2
IDEC Corporation
Electromechanical Relay 24VDC 24VAC 1.79KOhm/1.73KOhm 6A SPDT Socket Interface Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: RV8HLAD24C1D2
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:IDEC Corporation
Part No:RV8H-L-AD24-C1D2
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
AC Coil Voltage:24 V