RV8H-1L1-AD24
IDEC Corporation
Electromechanical Relay 24VDC 24VAC 16A SPDT(88x14x74.2)mm DIN Rail Interface Relay
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RV8H1L1AD24
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    IDEC Corporation
  • Part No:
    RV8H-1L1-AD24
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • AC Coil Voltage:
    24 V