RH3B-UTAC24V
IDEC Corporation
Power Relay 24VAC 10A 3PDT(43.2x31.5x42)mm Bracket
Description +
Search Keywords: RH3BUTAC24V
  • Part No:
    RH3B-UTAC24V
    Yes
  • COO:
    JP
  • AC Coil Voltage:
    24 V
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Operating Temperature:
    -25 to 40 °C
  • Coil Resistance:
    103 Ohm