RH1B-UTAC240V
IDEC Corporation
Power Relay 240VAC 10A SPDT(43.2x14.5x42)mm Bracket
Description +
Search Keywords: RH1BUTAC240V
  • Part No:
    RH1B-UTAC240V
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • AC Coil Voltage:
    240 V
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Operating Temperature:
    -25 to 50 °C
  • Coil Resistance:
    8.3 Ohm