RH1B-ULCAC120V
IDEC Corporation
Power Relay 120VAC 10A SPDT(14x27.5x35.6)mm Socket
Description +
Search Keywords: RH1BULCAC120V
  • Part No:
    RH1B-ULCAC120V
  • COO:
    CN
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    120 V
  • Mounting:
    Socket
  • Operating Temperature:
    -25 to 50 °C