RH1B-ULAC240V
IDEC Corporation
Power Relay 240VAC 10A SPDT(27.5x14x35.6)mm Plug-In
Description +
Search Keywords: RH1BULAC240V
  • Part No:
    RH1B-ULAC240V
  • COO:
    CN
  • AC Coil Voltage:
    240 V
  • Mounting:
    Connector
  • Push to Test Button:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    8.3 Ohm