HW2P-1FQ-W-12V
IDEC Corporation
Switch Indicators 12VAC/12VDC 11mA Incandescent Lamp Square Screw Panel Mount with Threads
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: HW2P1FQW12V
  • Part No:
    HW2P-1FQ-W-12V
  • Lens Color:
    White
  • Light Source:
    Incandescent Lamp
  • Light Source Color:
    White
  • Typical Operating Voltage:
    12,12 VAC|VDC
  • Typical Operating Current:
    11 mA