HW2P-1FQ-G-24V
IDEC Corporation
Switch Indicators 24VAC/24VDC 11mA Incandescent Lamp Square Screw Panel Mount with Threads
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: HW2P1FQG24V
  • Part No:
    HW2P-1FQ-G-24V
  • Lens Color:
    Green
  • Light Source:
    Incandescent Lamp
  • Light Source Color:
    Green
  • Typical Operating Voltage:
    24,24 VAC|VDC
  • Typical Operating Current:
    11 mA