HW2P-1FQD-G-12V
IDEC Corporation
Switch Indicators 12VAC/12VDC 11mA LED Square Screw Panel Mount with Threads
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: HW2P1FQDG12V
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    IDEC Corporation
  • Part No:
    HW2P-1FQD-G-12V
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Bezel Shape:
    Square
  • Bezel Color:
    Black
  • Lens Shape:
    Square Flush
  • Lens Color:
    Green
  • Light Source:
    LED
  • Light Source Color:
    Green
  • Typical Operating Voltage:
    12,12 VAC|VDC
  • Typical Operating Current:
    11 mA