- HW1S-3TF10
HW1S-3TF10
IDEC Corporation
Switch Selector N.O. SPST 45° Knob 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw 500000Cycles Panel Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: HW1S3TF10
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:IDEC Corporation
Part No:HW1S-3TF10
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536509065
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Type:3 Position
Pole Throw Configuration:SPST
Actuator Style:Knob
Illumination Color:N/R
Illumination Type:N/R
Typical Illumination Voltage:N/R
Maximum Current Rating:10@110VAC A