HW1P-1FQD-G-12V
IDEC Corporation
Switch Indicators 12VAC/12VDC 11mA LED Round Screw Panel Mount with Threads
Description +
Search Keywords: HW1P1FQDG12V
  • Part No:
    HW1P-1FQD-G-12V
  • HTS:
  • COO:
    JP
    1
  • Bezel Shape:
    Round
  • Bezel Color:
    Black
  • Lens Shape:
    Round Flush
  • Lens Color:
    Green
  • Light Source:
    LED
  • Light Source Color:
    Green
  • Typical Operating Voltage:
    12,12 VAC|VDC
  • Typical Operating Current:
    11 mA