HW1L-MF2F10Q-G-24V
IDEC Corporation
Switch Push Button N.O. SPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: HW1LMF2F10QG24V
  • Part No:
    HW1L-MF2F10Q-G-24V
  • Contact Rating @ Voltage:
    745.7 A