HW1L-M2F10Q-R-6V
IDEC Corporation
Switch Push Button N.O. SPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: HW1LM2F10QR6V
  • Part No:
    HW1L-M2F10Q-R-6V
  • Contact Rating @ Voltage:
    745.7 A