HW1F-3F04QD-Y-120V
IDEC Corporation
Switch Selector N.C. 4PST 45° Knob 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw 500000Cycles Panel Mount
Description +
Search Keywords: HW1F3F04QDY120V
  • Part No:
    HW1F-3F04QD-Y-120V
    Yes
  • HTS:
  • Type:
    3 Position
  • Pole Throw Configuration:
    4PST
  • Illumination Color:
    Yellow
  • Typical Illumination Voltage:
    120 VAC
  • Maximum Current Rating:
    10@110VAC A