HW1F-2F10QD-G-120V
IDEC Corporation
Switch Selector N.O. SPST 90° Knob 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw 500000Cycles Panel Mount
Description +
Search Keywords: HW1F2F10QDG120V
  • Part No:
    HW1F-2F10QD-G-120V
  • HTS:
  • COO:
    JP
    1
  • Type:
    2 Position
  • Pole Throw Configuration:
    SPST
  • Actuator Style:
    Knob
  • Illumination Color:
    Green
  • Illumination Type:
    LED
  • Typical Illumination Voltage:
    120 VAC
  • Maximum Current Rating:
    10@110VAC A