GT5Y-2SN1D12
IDEC Corporation
Time Delay Relay DPDT 5A 12VDC Plug-In
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: GT5Y2SN1D12
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    IDEC Corporation
  • Part No:
    GT5Y-2SN1D12
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Socket
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • Contact Form:
    2 Form C
  • Maximum Current Rating:
    5 A