ALW29901D-R-24V
IDEC Corporation
Pushbutton Switch - SPST-NC - On-Mom - 10A, 110VAC/24VDC - Round, Button Actuator - 24 VAC/DC Red LED - Screw Terminal - Panel ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Pushbutton Switch - SPST-NC - On-Mom - 10A, 110VAC/24VDC - Round, Button Actuator - 24 VAC/DC Red LED - Screw Terminal - Panel Mount, Front.