VC10F7.5K
Honeywell
Res Wirewound 7.5K Ohm 5% 10W ±150ppm/°C Vitreous Enamel AXL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: VC10F75K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Honeywell
  • Part No:
    VC10F7.5K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    10 W
  • Resistance Value:
    7.5 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±150 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    46.84 x 10.01 mm