V15H22-CZ100A06
Honeywell
MICRO SWITCH™ Basic Switches: V-Basic Standard V15 Series, Temperature Grade 150° C [302° F], 22 A 125/250 Vac, 6,3 mm x 0,8 m ...
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
MICRO SWITCH™ Basic Switches: V-Basic Standard V15 Series, Temperature Grade 150° C [302° F], 22 A 125/250 Vac, 6,3 mm x 0,8 mm Quick Connect Terminals, Single Pole Double Throw (SPDT), Operating Force 100 gf, Long Roller Lever Positioned Far From Pin Plunger, Metric Mounting Holes