SSCDJJN025MDAA5
Honeywell
Standard Accuracy Board Mount Pressure Sensors
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SSCDJJN025MDAA5
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Honeywell
  • Part No:
    SSCDJJN025MDAA5
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Mounting:
    Through Hole
  • Accuracy:
    ±0.25 %
  • Device Pressure Type:
    Differential
  • Operating Pressure Range:
    -0.025 to 0.025 bar
  • Media:
    Air,Gas
  • Output Voltage:
    N/A
  • Response Time:
    1 mS
  • Typical Operating Supply Voltage:
    5 V
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Dimension:
    16.66 x 6.51 mm