RV4NAYSD254A
Honeywell
Res Conductive Plastic POT 250K Ohm 10% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.35mm (36.52 X 27.78 X 36.12mm) Solder Lug Panel Mount Automo ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Res Conductive Plastic POT 250K Ohm 10% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.35mm (36.52 X 27.78 X 36.12mm) Solder Lug Panel Mount Automotive
Search Keywords: RV4NAYSD254A
  • Supplier:
    Honeywell
  • Part No:
    RV4NAYSD254A
  • Alias/AKA:
    53C3250K
  • COO:
    MX
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    250 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Dimension:
    36.52 x 27.78 x 36.12 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 120 °C