RSCMJNE100PGSE3
Honeywell
Board Mount Pressure Sensor 0psi to 100psi Gage 8-Pin SMD Module
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RSCMJNE100PGSE3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Honeywell
  • Part No:
    RSCMJNE100PGSE3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Accuracy:
    ±0.1 %
  • Device Pressure Type:
    Gage1408
  • Operating Pressure Range:
    01420psi to 1001420psi
  • Media:
    Air1416,Gas1416
  • Output Voltage:
    N/A
  • Response Time:
    N/A
  • Typical Operating Supply Voltage:
    3.3 V
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C