PX3AF1BH010BSAAX
Honeywell
Industrial Pressure Sensor 0.5V to 4.5V 0bar to 10bar Sealed Gage
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PX3AF1BH010BSAAX
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Honeywell
  • Part No:
    PX3AF1BH010BSAAX
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Media:
    Air,Liquid
  • Output Voltage:
    0.5 to 4.5 V
  • Mounting:
    Stud
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Dimension:
    25.39 x 22 x 49.6 mm
  • Device Pressure Type:
    Sealed Gage
  • Operating Pressure Range:
    0 to 10 bar
  • Accuracy:
    ±0.25 %
  • Typical Operating Supply Voltage:
    5 V