ABP2LANT015PA2A3XX
Honeywell
PCB Mount Pressure Sensor - Basic ABP2 - 1.04bar (15psi) - Absolute - SMTL - Single axial port - Digital I²C - 3.3V - Liquids/ ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
PCB Mount Pressure Sensor - Basic ABP2 - 1.04bar (15psi) - Absolute - SMTL - Single axial port - Digital I²C - 3.3V - Liquids/Gases