JA2S-T8-L-0015-10F
Heinemann Electric Canada
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 15A 277VAC
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: JA2ST8L001510F
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Heinemann Electric Canada
  • Part No:
    JA2S-T8-L-0015-10F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CA
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Hydraulic Magnetic
  • Voltage Rating:
    277 VAC
  • Number of Poles:
    2
  • Current Rating:
    15 A
  • Terminal Design:
    Screw
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C