- JA1S-D8-A-15-10E
JA1S-D8-A-15-10E
Heinemann Electric Canada
Circuit Breaker Magnetic 1Pole 15A 250VAC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Description
Search Keywords: JA1SD8A1510E
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Heinemann Electric Canada
Part No:JA1S-D8-A-15-10E
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536200040
COO:CA
1 -
Type:Magnetic
Voltage Rating:250 VAC
Number of Poles:1
Current Rating:15 A
Terminal Design:Screw
Operating Temperature:-40 to 85 °C