AM3R-C3-LC97D-A-100-3
Heinemann Electric Canada
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 3Pole 100A 250VAC
Description +
Search Keywords: AM3RC3LC97DA1003
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Heinemann Electric Canada
  • Part No:
    AM3R-C3-LC97D-A-100-3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    853620
  • COO:
    CA
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Hydraulic Magnetic
  • Voltage Rating:
    250 VAC
  • Number of Poles:
    3
  • Current Rating:
    100 A