- AM1S-D3-A-10-2
AM1S-D3-A-10-2
Heinemann Electric Canada
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 10A 240VAC/80VDC
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: AM1SD3A102
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Heinemann Electric Canada
Part No:AM1S-D3-A-10-2
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536200040
COO:CA
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Type:Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:240,80 VAC|VDC
Number of Poles:1
Current Rating:10 A
Terminal Design:N/A
Operating Temperature:-40 to 85 °C