Search Keywords: DTS3021A230LG
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Hammond Manufacturing
  • Part No:
    DTS3021A230LG
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Typical Cooling Capacity:
    1194 BTU/h
  • Refrigerant Type:
    R134a
  • Number Of Phases:
    1
  • Operating Temperature:
    8 to 45 °C
  • Input Frequency:
    50,60 Hz
  • Maximum Input Voltage:
    230 V
  • Product Weight:
    13600 g
  • Maximum Running Current:
    2 A