- 187D10-BULK
187D10-BULK
Hammond Manufacturing
Power Transformer 2000Vrms 30VA 5Term. Solder Lug/Quick Connect Flange Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 187D10BULK
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Hammond Manufacturing
Part No:187D10-BULK
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Primary Configuration:Single
Primary Side Voltage:115 V
Secondary Configuration:Single
Secondary Side Voltage:10 V
Secondary Side Current:3000 mA
Power Rating:30 VA
Mounting:Flange Mount
Dimension:82.55mm x 52.2mm x 49.02 mm