- TP4X12-I-24D
TP4X12-I-24D
Guardian Electric / Kelco
DC push tubular solenoid - 24 VDC – 96.7 Ohm - 6 W – 248 mA - Intermittent duty cycle - Size: 1.5” (L) x 0.5”(D) - High perfor ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
DC push tubular solenoid - 24 VDC – 96.7 Ohm - 6 W – 248 mA - Intermittent duty cycle - Size: 1.5” (L) x 0.5”(D) - High performance construction - DC applications only