- 28P-C-120A
28P-C-120A
Guardian Electric / Kelco
AC frame solenoid – 120 VAC - 400 Ohm – 8 W – 67 mA- Continuous duty cycle - Size: 1.13” (L) x 1.08”(W) x 1.19”(H) - AC & DC a ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
AC frame solenoid – 120 VAC - 400 Ohm – 8 W – 67 mA- Continuous duty cycle - Size: 1.13” (L) x 1.08”(W) x 1.19”(H) - AC & DC applications