- 18R-C-120A
18R-C-120A
Guardian Electric / Kelco
18 Laminated Solenoid
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
18 Laminated Solenoid
Search Keywords: 18RC120A
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Guardian Electric / Kelco
Part No:18R-C-120A
Alias/AKA:A420-068530-01
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8505908000
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
13 -
Maximum Stroke Length:25.4 mm
Operating Temperature:N/A
Type:N/A
Coil Voltage:120 VAC
Coil Current:408 mA