56S30-01B12N
Grayhill
Rotary Switch - SP12T - 12 Position - 200mA, 115VAC/30VDC - Flatted (3.17mm Dia) Actuator - 30° Angle of Throw - Solder Lug - ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Rotary Switch - SP12T - 12 Position - 200mA, 115VAC/30VDC - Flatted (3.17mm Dia) Actuator - 30° Angle of Throw - Solder Lug - Panel Mount.